Misir Vize Başvuru Formu

Mısır Konsolosluğu, Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır vize başvuru formu, Türkiye Mısır Başkonsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, Konsolosluğun Mısır vizesi başvuru sahibi hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Mısır Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur ve Mısır vize başvuru işlemlerinin ilk adımını Mısır vize başvuru formu oluşturacaktır.

Mısır vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalıdır. Mısır Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Mısır vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Mısır vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Mısır Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı bir konudur. Mısır Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir

Mısır vize başvuru formu uluslar arası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Mısır vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Mısır vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Mısır vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

Ayrıca Mısır vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Mısır’a girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Mısır sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

Mısır Vize Başvuru Formu

 

mısır konsolosluğu vize başvuru

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Vize Başvuru Formu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular  

Mısır Konsolosluğu, Mısır Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Mısır vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır. Mısır vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Mısır Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35x45 mm ölçülerinde ki biometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz.  Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Mısır Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Mısır vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir mi?

Mısır vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilirken, Mısır vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulmaya uyumludur.

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Mısır vize başvuru formları, Mısır Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Mısır Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Vize Başvuru Formu İndirme

Mısır vize başvuru formu indirebilmek için Mısır vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumların web üzerinde ki iletişim araçlarından, bu web sitesinin Mısır Konsolosluğu vize başvuru formu linkinden indirebilir, Mısır vize başvuru formunu edinebilirsiniz.

 

Mısır Konsolosluk vize kabul saatleri

 

Mısır Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir!