Mısır Ticari Vizesi Hakkında

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ticari Vize Başvuruları İçin Hazırlanması Gereken Evraklar

1. Davetiye (Mısır' da ticari faliyet yürütülecek Mısır şirketinden alınmış, söz konusu şirketinin iletişim bilgilerini içeren, kaşe ve imzalı)

2. Şirket yazısı ve vize talep dilekçesi (Vize başvuru sahibi tarafından bağlı bulunduğu şirkletin antetli kağıdına, şirket yetkilisi tarafından Konsolosluğa hitaben yazılmış, vize başvuru sahibinin Mısır'da konaklayacak olduğu tarih aralıklarını, seyahatin sponsorunu ve vize ihlalinde bulunulmayacağını belirten, kaşe ve ıslak imzalı) 

3. Nüfus Cüzdanı fotokopisi 

4. Pasaport (son 10 yıl içerisinde alınmış, vize başvuru sahibinin mısır seyahati sonrası en az 6 aya kadar geçerliliği olan, vize basım işlemleri için en az 2 boş sayfası mevcut)

5. 2 adet fotoğraf (arka fonu beyaz, vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden)

6. Otel ve uçak rezervasyonu (vize başvruu sahibinin mısır da bulunacağı tarih aralıklarına dair bilgileri destekleyen)

7. Mısır vize başvuru formu (vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş, kişinin seyahatin amacını, konaklama süresini, mısır da konaklama gerçekleştireceği adres bilgilerini beyan eden ıslak imzalı şekilde hazırlanmış olmalıdır)

8. Pasaport fotokopisi (kimlik bilgilerini içeren bölüme ait)

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ticari Vize Başvuru İşlemleri

Mısır’a iş gerekçesiyle seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken bir Mısır vizesi türüdür Mısır ticari vize. Mısır Ticari vize, iş gerekçesi ile gidenler yanı sıra kongre, fuar, eğitim ve seminer gibi gerekçelerle gidilmesi halinde de yine Mısır ticari vizesinin alınması gerekirken, Mısır ticari vize alabilmek için Mısır‘da ziyaret edilecek olan firmadan davetiye yazısı alınmalıdır. Mısır ticari vize alabilmek için davetiye yazısının olması ise zorunludur. Mısır’da ziyaret edilecek olan firmadan davetiye yazısının alınamaması halinde ise Mısır ticari vize alma olasılığınız bulunmazken Mısır Konsolosluğu yapılmış olan başvuruları kabul etmeyecektir.

Mısır ticari vize işlemleri için kişisel veya grup halinde başvuru yapabilirsiniz. Mısır’da ticari bir amaç ile 90 günden fazla kalınacak olunması halinde, Mısır oturma ve çalışma izni belgesi almalı ve 5 iş günü içerisinde ikamet edilecek olan belediyenin nüfus müdürüne ve Mısır yabancılar polisine kayıt yaptırılmalıdır. Bu işlem ticari vize başvurusundan farklılık içerir. 

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ticari Vize Alımı

Mısır ticari vize alabilmek için Mısır Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu Mısır ticari vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Mısır ticari vizesi alabilmek için öncellikle vize uyum koşullarının eksiksiz olarak tamamlanması gerekirken, tamamlanamayan her evrak ve belge mısır ticari vize alımınıza engel oluşturacaktır. Mısır ticari vizesi Mısır Konsolosluğuna yapılan şahsi başvurularla ve Mısır vize işlemleri için çalışmalar yürüten temsilciliklerle alabilirsiniz.

Mısır ticari vize

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ticari Vize Davetiye İçeriği

Mısır’a gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna ve kimlik bilgileri, seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı, seyahatin kapsadığı süre bilgileri ve seyahat amacı (ticari faaliyet, iş görüşmesi, konferans katılımı, etkinlik katılımı vb.) Mısır vize davetiyesinde bulunması gerekmektedir. 

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ticari Vize Dilekçe İçeriği

Mısır ticari vize başvuru sahibinin adı, soyadı, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaretinin içeriği  ziyaret edeceği şirketin ismi, hangi tarihler arasında bu şirketi ziyaret edeceği ve vize bitiş tarihinden önce geri dönüleceğine dair taahhüt halinde olmalıdır. Mısır ticari vize dilekçesi şirket yetkilileri tarafından yazılmalı ve yetkili kaşe ve imzasını taşımalıdır. Dilekçenin şirketin antetli kağıdına yazılması gerektiği unutulmamalıdır. Dilekçe Türkçe veya İngilizce yazılabilmektedir. Şirket sahipleri Mısır vize talep dilekçesini birinci tekil şahıs ile yazabilirler ancak yukarıda belirtilen kriterlerin her koşulda yerine getirilmesi gerekecektir yani seyahat amacı ve seyahat ayrıntılarına dair bilgiler yer almalıdır. 

Mısır ticari vize başvurularında ticari ziyaretin veya görüşmenin veya fuar, konferans katılımının hangi tarihler arasında olacağını belirtmek önemlidir. Başvuru formunda farklı, dillekçede farklı tarihler yer almamalıdır ya da bu evraklarda yer alan tarihlerin örtüşmesi gerekecektir. 

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ticari Vize Başvuru Formu

Mısır ticari vize başvuru formu, Mısır Konsolosluğu’nun başvuru sahibi hakkında bilgi edinebilmesini sağlayan bir formdur. Başvuru sahiplerinin resmi başvuruda bulunduğunu gösterirken, Mısır vize başvuru formu büyük harfle, okunaklı ve başvuru evraklarınızda vermiş olduğunuz bilgilerle uyum gösterir şekilde doldurmalıdır. Mısır vize başvuru formunu İngilizce ve Türkçe olarak doldurabilirsiniz.

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ticari Vize İşlemleri İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Mısır ticari vize işlemleri sırasında dikkat etmekte yarar sağlayabilecek hususlar şöyledir. Mısır Konsolosluğu evraklarınızı ve evraklarınızın içeriğini göz önünde bulunduracaktır. Mısır ticari vize başvuruları işveren ve SSK çalışanı olarak yapılırken, Mısır ticari vize başvuruları sırasında seyahat tarihinizin bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaportlar kullanılmalıdır. Ayrıca seyahat tarihinizden en az 1 ay önce başvuru işlemlerine başlamış olmanız Mısır seyahatinizin kesinleşmesini sağlayacaktır.

 

Mısır ticari vize işlemleri

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ticari Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ticari Vize Nedir?

Mısır Ticari vize iş, toplantı, seminer, konferans gibi bir içerikle Mısır’a gidecek olan kişilerin alması gereken bir vize türüdür. 

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ticari Vize Almak, Turistik Vizeye Göre Daha mı Kolay?

Mısır ticari vize işlemlerinin en önemli bölümünü Mısır'da ziyaret edilecek olan firmadan gelen davetiye yazısı oluşturacaktır. Yabancı ülkelere yapılan seyahatlerde davetiye yazısı, vize prosedürleri arasında her zaman önemli bir evrak olurken konsoloslukların göz önünde bulundurduğu bir belgedir. Mısır ticari vize uyum koşullarının eksiksiz olarak tamamlanması ve ticari vize davetiyeniz ise her zaman bir avantajdır. Ancak burada önemli olan seyahat amcına aykırı davranmamak, seyahat amacına uygun evrakları sunmaktır. Sahte evraklarla örneğin sahte davetiye vb. ile işlem yapmak hem vize reddine hem de cezai yaptırıma sebep olacak ve gelecekteki vize başvurularınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Bnezer şekilde Mısır turistik vize ile ülkeye giriş yaparak ticari faaliyette bulkunmanın da ciddi hukuki sonuçları olabilmektedir. 

 

Mısır Konsolosluğu, Şirketi Olan Herkesin Mısır Ticari Vize Alması Zorunlu mu?

Şirketi olan herkesin Mısır ticari vize alması zorunlu değildir. Seyahat amacınızın içeriği ticari bir faaliyet ise, Mısır ticari vize başvurularında bulunmalısınız. Buradaki en önemli koşul Mısır'da görüşülecek firmadan alınması gereken davetiye talebidir. Ticari vize işlemlerinde yasal iş sahası Mısır olan görüşme yapılacak firmadan davetiye alınması gerekmektedir. 

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ticari Vize İle Turistik Seyahatte Bulunmak Sorun Yaratır mı?

Mısır ticari vizesi ile Mısır'a gittiğiniz de otomatik olarak turistik gezi de yapmış olmakla birlikte Mısır ticari başvurusunda başvuru formunda seyahat amacını turistik olarak yazmamaya dikkat etmek gerekmektedir. Seyahatinizin içeriği ne ise başvuru formunda da bunun belirtilmesi gerekmektedir. Ticari vize başvuruları 2 veya daha fazla şirket arasındaki iş görüşmeleri ve konferans, organizasyon, fuar katılımı gibi etkinlikleri içerir. 

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ticari Vize İçin Davetiye Yazınız Yoksa?

Mısır ticari vize işlemlerinizin gerçekleşebilmesi için zorunlu olan bir belgedir davetiye yazısı. Mısır bulunan şirketten alınacak olan davetiye yazısının olmaması halinde ise ticari vize alma imkânınız bulunmayacaktır.

 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ticari Vize Davet Mektubu Ne Kadar Geçerlidir?

Mısır ticari vize işlemleriniz için zorunlu olan davet mektubunun süresi maksimum 3 aydır. 3 ay geçerliliği olan davetiyeniz ile Mısır ticari vize başvurularında bulunuluyor olmanız herhangi bir sorun oluşturmaz.

 

Mısır ticari vize evrakları

Mısır Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir!