Mısır Turistik Vizesi

Mısır Konsolosluğu, Mısır Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1. Mısır vize başvuru formu (eksiksiz olarak doldurulmuş, kişinin seyahat tarihlerini içeren, imza bölümü, seyahat amacı ve mısır konaklama bilgilerine dair bilgiler ibraz edilmiş)

2. Pasaport (son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, başvuru sahibinin mısır seyahati dönüşü en az 6 ay geçerliliği olan, mısır vize basım işlemleri için en az 2 boş sayfası mevcut)

3. 2 adet fotoğraf (arka fonu beyaz, kişinin güncel halinin temsil eden, deforme olmamış, rötuşsuz)

4. Vize talebi dilekçesi (vize başvuru sahibinin şirket yetkilisi tarafından yazılmış, Mısır konsolosluğu/elçiliğine hitaben, vize başvuru sahibinin Mısır seyahat tarihlerini, konaklama bilgilerini, seyahatin sponsorunu ve vize süresi bitmeden ülkeden ayrılacağını taahüt eden, kaşe ve ıslak imzalı olarak hazırlanmış)

5. Otel rezervasyonu (vize başvuru sahibinin mısırda bulunacak olduğu süre de konaklama bilgilerini içeren)

6. Uçak bileti rezervasyonu (vize başvuru sahibinin mısır'a giriş ve çıkış tarihi bilgilerini destekleyen)

7. Banka hesap dökümü (vize başvuru sahibinin bağlı bulunduğu herhangi bir işi yoksa en az 4000 TL bakiyesi olan son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren, banka yetkilisi tarafından ıslak imza kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış)

8. Pasaport fotokopisi (Kimlik bilgilerini içeren kısım)

9. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 


Mısır Konsolosluğu, Mısır Turist Vizesi Hakkında

Mısır’a turistik bir gerekçe ile gidecek olanların alması gereken bir Mısır vizesi türüdür Mısır turist vizesi. 45 yaş üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Mısır kapı vizesi uygulaması artık geçerli olmazken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Türkiye Mısır Konsolosluklarından ve Mısır vize işlemleri için çalışmalar yürüten danışman firmalar aracılığıyla Mısır vizesi alınmalıdır. Mısır turist vizesi için ziyaret edilecek ülkeden davetiye yazısının alınmasına ise gerek yoktur.

Mısır turist vizesi için son 10 yıl içerinde alınmış pasaportlar kullanılmalıdır, pasaportların seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği ve Mısır vizesinin işlenmesi için en az iki adet iki boş sayfasının bulunması gerekmektedir. 

Mısır turist vizesi kısa süreli bir vize olup Maksimum 90 gün olarak verilmektedir. 

Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi vatandaşların ise Mısır vize işlemlerinde bulunmalarına gerek olmazken, Mısır turist vizesi ile Mısır’da en fazla 3 ay kalınabilmektedir.

Mısır Konsolosluğu, Mısır Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır turist vizesi, direk olarak yapılan şahsi başvurularla ve Mısır vize işlemleri için sizlere danışmanlık etmekte olan kurumlar aracılığıyla alabilirsiniz. Mısır turistik vizesi için gerekli evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalı ve Mısır turistik vize uyum koşullarını başarılı bir şekilde tamamlayarak Mısır turist vizesini alabilirsiniz.

Marmara bölgesi şehirlerinde yaşayan Mısır turist vizesi başvurularında bulunacak olan şahıslar Mısır Konsolosluğu İstanbul, iç Anadolu ve Türkiye’nin diğer illerinden yapılacak olan başvurular ise Mısır Büyükelçiliği Ankara konsolosluk bölümüne yapılmalıdır.

Mısır Turistik Vize Evrakları

Mısır Konsolosluğu, Mısır Turistik Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mısır Konsolosluğu, Mısır Vizesi Almak Zor mu?

Mısır vizesi, Mısır vize uyum koşullarının yerine getirilmesi halinde alınması zor olmayan bir vizedir. Mısır Konsolosluğu başvuru sahibi hakkında kapsamlı şekilde bilgi edinmek isterken çok sayıda evrak eksiksiz bir şekilde toparlanmalıdır. Mısır Vize uyum koşullarını ve Mısır vizesi için gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde organize ederek Mısır vizesini alabilirsiniz.

Mısır Konsolosluğu, Mısır’a Vize Var mı?

İki ülke arasında bulunan vize uygulamaları sebebiyle Mısır seyahati bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkeye olan yolculukları öncesi Mısır vizesi almaları gerekmektedir. 

Mısır Konsolosluğu, Mısır Turistik Vize Süresi Ne Kadar?

Mısır turistik vize süresi maksimum 90 gün olarak verilmektedir. 90 gün süresinin sona ermesinin ardından ilgili yerlere giderek belirli bir ücret karşılığı Mısır vize sürenizi uzatabilirsiniz. Ayrıca Mısır vize sürenizin aşılması halinde para cezası uygulaması ile karşılaşabileceğiniz muhtemel cezalardır.

Mısır Konsolosluğu, Mısır Vizesi Ücreti?

Mısır turistik vize ücreti seyahatinizin süresine, tek ve çift girişli vizenize göre değişiklik gösterecektir. Mısır vize ücretlerini seyahatinizin içeriği ve tarih aralıkları belirlerken Mısır vize ücretlerinin belirlenmesi Mısır Başkonsolosluğu İstanbul ve Mısır Büyükelçiliği Ankara sorumluluğundadır.

 

 

Mısır Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir!