Mısır Aile Ziyareti Vizesi

Mısır Aile Ziyareti Vizesi

Mısır ziyaret (akraba)vizesi, Mısır’da bulunan akraba veya tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesi için alınması gereken bir Mısır vizesi türüdür. Mısır akraba ziyareti vizesi, alabilmek için Mısır’da bulunan ve ziyaret edilecek olan şahıstan davet mektubu alınması gerekirken, davet mektubunun alınamaması halinde Mısır ziyaretçi vizesi alma ihtimaliniz bulunmayacaktır.

Mısır akraba ziyareti vizesi işlemlerinde bulunulacak olunması halinde ise Mısır’da bulunan akrabalardan davet mektubu ve akrabalık ilişkisinin noter tasdiki, Mısır’da çalışan yahut öğrenim görmekte olan veya iş arkadaşlarının ziyaret edilebilmesi için ev sahibi tarafından imzalanmış davet mektubu ve ev sahibinin Mısır’da ki şirketinden yahut kurumundan istihdam veya öğrenim belgesinin alınması zorunludur. Mısır ziyaret vizesi, maksimum 90 geçerli olan kısa süreli bir vizedir. Mısır’a böyle bir amaçla gidiyorsanız bu bilgileri göz önünde bulundurabilir, alacak olduğunuz davetiye ile Mısır ziyaretçi vizesi işlemlerinize başlayabilirsiniz. Mısır aile ziyareti vizesi başvurularını Mısır vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumlarla veya şahsi olarak Mısır Konsolosluğuna yapabilecektir.

Mısır Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

1. Davetiye (ilgili Mısır belediyesi onaylı, davet eden kişinin mısır oturum kartı, mısır pasaportu ve mısır Kimlik kartı fotokopileri ile birlikte)

2. Vize talebi dilekçesi (vize başvuru sahibinin bağlı bulunduğu şirketin antetli kağıdına hazırlanmış, şirket yetkilisi tarafından, konsolosluğa hitaben yazılacak, başvuru sahibinin Mısır seyahat tarih aralıklarını, mısır konaklama bilgilerini, mısır seyahatinin sponsorunu ve kişinin vize ihlalinde bulunulmayacağını beyan eden, şirket yetkilisi tarafından ıslak ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır)

3. 2 adet fotoğraf (arka fonu beyaz, vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden)

4. Pasaport (son 10 yol içersinde çıkarılmış, vize başvuru sahibinin mısır seyahati sonrası en az 6 ay geçerli olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmeis için en az 2 boş sayfası mevcut)

5. Maaş bordrosu veya Banka hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap hareketlerini içermekte olan, en az 4000 TL bakiyesi mevcut, banka yetkilisi tarafından kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış)

6 - Nüfus Cüzdanı fotokopisi

7 - Pasaport fotokopisi (pasaport kimlik bilgilerini içeren kısma ait)

 

Mısır aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi

Mısır Aile Ziyareti Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ziyaretçi Vizesi Ne Demektir

Mısır Ziyaretçi vizesi, Mısır’da bulunan akraba, aile yahut arkadaş ziyaretinin gerçekleşebilmesi için alınan bir vizedir. Böyle bir içerikle Mısır’a gidilmesi halinde Mısır ziyaretçi vizesi başvurularında bulunulması gerekecektir. Mısır ziyaretçi vizesi alabilmek için Mısır’da bulunan akraba yahut tanıdık kişilerden davetiye gelmesi ise zorunludur.

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır Konsolosluğu ve Mısır vize işlemleri için yetkili acenteler aracılığıyla Mısır vizesi başvurularında bulunulabilirken eksiksiz ve doğru biçimde bir araya getirilmiş başvuru evrakları ile Mısır ziyaretçi vizesi alınabilecektir. Mısır ziyaret vizesi başvurularına, yenilenmiş ve seyahat sona eriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportlar kullanılmalıdır. Ayrıca başvuru işlemleri için verecek olduğunuz pasaportun en az 2 boş sayfası olması ise zorunludur. Bu bilgileri Mısır Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportlarla yapılan başvuru işlemlerini ise Mısır Konsolosluğu kabul etmez.

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ziyaret Vizesi Kaç Günde Alınır?

Mısır ziyaret vizesi, evrakların tamamlanma ve değerlendirme süresine göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda Mısır Konsolosluğu evrakların değerlendirilebilmesi için ek süreye ihtiyaç duyarken bu durum Mısır ziyaretçi vizesinin açıklanma süresini belirleyecektir. Olasılıkların göz önünde bulundurulması halinde ise, Mısır ziyaretçi vizesi 5 iş günü arasında alınabilecektir. Ayrıca Mısır Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde ek evrak talebinde bulunabilirken. Yine bu ihtimal vize alım süresinin belirlenmesini sağlayacaktır.

Mısır Konsolosluğu, Mısır Ziyaret Vize Süresi Ne Kadar?

Mısır ziyaret vizesi kısa süreli vize türleri arasında bulunurken, maksimum 90 gün geçerlidir. İstenilmesi ve şartların yerine getirilmesi halinde Mısır aile ziyareti vizesi süresini uzatabilirsiniz.

Mısır Konsolosluğu, Mısır Aile Ziyareti Vize Süresi Nasıl Uzatılır?

Mısır ziyaret vizesinin süresi maksimum 90 gündür. 90 gün ziyaretiniz için yeterli bir süre olmadığı takdirde bir takım prosedürleri yerine getirerek kalış sürenizi uzatabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin önerilen noktasına giderek uzatma işlemleri için geçerli olan evraklar ve belirli bir ücret ile Mısır aile ziyareti vize süresini uzatabilirsiniz.

30 Günlük Mısır Ziyaret Vizesi Aldım. Mısır’a Gittiğimde Polise Adres Kaydı Yaptırmam Gerekir mi?

Mısır ziyaretinde gidecek olduğunuz adresi kayıt yaptırmanız gerekirken, Mısır’da bulunan Mısır adresinizin kayıt yapılması ise Mısır’da davetiye aldığınız kişinin gerçekleştirmesi gereken bir işlemdir.

 

Mısır ziyaret vizesi işlemleri

 

Mısır Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir!