Şarm El Şeyh bölgesine seyahat planı olanların dikkatine!

31 Ekim 2020, Cumartesi

 

Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan son duyuruda Şarm El Şeyh ve çevresindeki güvenlik önlemleri gerekçesiyle bazı havayolu şirketlerinin bu kente seferlerini durdurduğunu ve seyahat etmeyi planlayan kişilerin doğabilecek riskleri dikkate almaları gerektiğini belirtti.

Bakanlığın Şarm El Şeyh hakkındaki duyurusu şöyle: 'Mısır’ın Sina bölgesinde yer alan Şarm El Şeyh ve çevresindeki güvenlik durumuna bağlı son gelişmeler çerçevesinde, bazı havayolu şirketlerinin bu kente uçak seferlerini durdurdukları ya da kesintilere gittikleri görülmektedir. Bu durum karşısında, Şarm El Şeyh’e seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın, söz konusu riskleri dikkate almalarında fayda bulunduğu düşünülmektedir.'

Rus havayolu şirketi Kogalimavia'ya (Metrojet) ait bir uçak 31 Ekim'de, havalandıktan bir süre sonra Mısır'ın Sina Yarımadası yakınlarında düşmüştü.

Yaşanan bu olayın bir terör saldırısı olabileceği ihtimali sebebiyle birden fazla uluslararası havayolu şirketi bu kente yapılan uçuşlarını askıya aldığını duyurmuştu.